Esenyurtun nufusu

Esenyurtun nufusu / blog

\n

İstanbul'un Esenyurt ilçesi bin 'e ulaşan nüfusuyla 6'sı büyükşehir olmak üzere 57 ili esenyurtun nufusu bıraktı.

\n

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye'nin yılı nüfusunu, 83 milyon bin kişi olarak açıkladı. Söz konusu dönemde nüfusun yüzde 18,49'unun yaşadığı İstanbul 15 milyon bin kişiyle Türkiye'nin en kalabalık şehri unvanını korudu.

\n

6 büyükşehir de Esenyurt kadar nüfusa sahip değil

\n

İstanbul'un en kalabalık ilçesi Esenyurt ise birçok ilden fazla nüfusuyla dikkati çekiyor. Ülkede en kalabalık ilçe olma özelliğini sürdüren Esenyurt'un nüfusu bin kişiye ulaştı.

\n

Bayburt 81 binTunceli 83 binArdahan 96 binGümüşhane binKilis ise bin nüfuslu iller olarak belirlendi. Böylece, Esenyurt'un, yaklaşık olarak Bayburt ile Tunceli'nin 11, Ardahan'ın 9, Gümüşhane, Kilis ve Artvin'in 6, Çankırı ve Bartın'ın 4 bebeğin suyu gelirse ne olur nüfusa ulaştığı hesaplandı.

\n

TIKLAYIN Türkiye'nin nüfusu açıklandı

\n

Esenyurt, 1 milyona yaklaşan nüfusuyla 6'sı büyükşehir olmak üzere 57 ili geride bıraktı. Büyükşehirler arasında yer alan Eskişehir, Mardin, Trabzon, Malatya, Ordu ve Erzurum'un nüfusu, ilçenin gerisinde kaldı.

\n

İstanbul nüfusunun yaklaşık yüzde 6,2'sini, Türkiye genelinin ise yüzde 1,14'ünü Esenyurt'ta yaşayan nüfusa kayıtlı vatandaşlar oluşturdu.

\n

binden fazla yabancıyla 1 milyonu aşıyor

\n

Esenyurt Kaymakamı Vural Bebeğin suyu gelirse ne olur, bin 'e ilçede yaşayan yabancıların dahil olmadığını belirterek, bin civarında yabancıyla birlikte nüfusun 1 milyonu aştığını söyledi.

\n

İlçenin 57 ilden büyük olduğunu dile getiren Karagül, \"Burada ilginç bir durum var. İlçenin esenyurtun nufusu son 10 yıldır her sene yaklaşık 60 bin artarken 'de esenyurtun nufusu yaklaşık 3 bin kişi arttı.\" dedi.

\n

esenyurtun-nufusu

esenyurtun nufusu

Temas etmek

implantasyon kanaması ne kadar sürer brezilya pastası le evine te dur mame sözleri cirodan silah taşıma ruhsatı e bildirge onay cumartesi sokağa çıkma yasağı kaça kadar kibariye hap koydum şarkı sözleri mayıs ps plus 2019 doğum saati öğrenme stag 9000 nedir nasıl kullanılır davutpaşa kampüsü esenler yeşil çay sabah mı akşam mı fayans derz çatlakları erhan çelik hapis iga güvenlik personel alımı ford yedek parça orjinal antalya şarampolde sahibinden satılık daireler lalegül reklamları