Nü çekim

Nü çekim / blog

Uyarı: Öğretimize bir uyarı ile baÅŸlayalım. Bu makale nü fotoÄŸrafçılık Ã¼zerinedir ve bazı insanlar tarafından rahatsız edici bulunabilecek fotoÄŸraflar içerebilir. Bu makale için en yumuÅŸak görüntülerden bazılarını seçtik ve makale (bence) çok zevkli bir ÅŸekilde bir arkadaşının fotoÄŸraflarını çekerken yaÅŸadıklarından öğrendiklerini ve bu süreçteki deneyimini paylaÅŸan bir kadın tarafından kaleme alınmıştır.

Bu makaleden rahatsız olabileceÄŸinizi düşünüyorsanız, diÄŸer makaleleregöz atmanızı önerebilirim. Bu konu, okuyucularımızın çoÄŸunun ilgilediÄŸi bir konu olduÄŸu için bu konuda bir makale hazırlamak gerekiyordu, ayrıca büyük kulüp karabük aynı ÅŸeylerden hoÅŸlanmamasını da anlayabiliyorum.


9 Nü Fotoğrafçılık İpucu

Öncelikle, daha önce hiç nü fotoÄŸrafçılık hakkında düşünmediÄŸimi belirteyim – sanatın bir biçimi olarak karşı olduÄŸum için deÄŸil – çünkü, yapabileceÄŸim bir ÅŸey olduÄŸunu düşünmüyordum ve benim için bu ÅŸekilde poz verecek biri ile uibc yüksekliği nedenleri karşılaÅŸmamıştım.

Ancak, eski bir arkadaşım yanıma geldi ve bana kendisinin, büyük kulüp karabük için çıplak fotoÄŸraflarını çekip çekemeyeceÄŸimi sordu.

Ä°lk baÅŸlarda ÅŸaka yaptığını düşünmüştüm, ancak oldukça ciddiydi. 10 yıldır evlilerdi ve yıl dönümleri olduÄŸu için kocası için bazı zevkli çekimler – çok riskli ya da çok açık ÅŸeyler deÄŸil –  yapmamı istiyordu. Bunun için güvenebilecekleri birisini arıyordu ve seçtiÄŸi kiÅŸi çekimleri ustalıkla tamamlamalıydı.

Ä°yi bir fotoÄŸrafçı olmadığım konusunda nü çekim ikna etmeye ne kadar çalışmış olsam da – sonucunda çekim yapmayı kabul etmiÅŸ bulundum.Evimde çekim içi bir zaman ayarladık ve evimi basit bir stüdyoya çevirdim. AÅŸağıda, bu deneyimden öğrendiÄŸim bazı dersleri nü çekim height="360" src="https://3.bp.blogspot.com/-WNtWrbSw11w/XFF9iEy_hsI/AAAAAAAA348/sptWzZSkyPgRKq4mOpgzdnziGxOpH-sqACLcBGAs/s640/02.jpg" width="640">

1. Çekime baÅŸlamadan önce ne aradığınızı bilin — bizim nü çekim olan ÅŸuydu: Büyük kulüp karabük çekime geldiÄŸinde ve çekime nü çekim, bu tür çekimler için çok fazla ipucuna sahip olmadığımızı hemen fark ettik. Ä°lk çekimlerim oldukça kötüydü ve biz (en azından ben) hazırlıksız olduÄŸumuzu hemen anladık. Bir ara vermeye karar verdik ve fotoÄŸraf dergilerimden bazılarını çıkardım, onlarda, amaçladığım çekimlerle ilgili bazı ipuçlarını bulabilirdim.

BaÅŸlamak istediÄŸimiz pozu seçtik – sırtı kameraya dönük olarak yapılacak bir çekimdi – odaklamayı sırtına yapabileceÄŸim ve eÄŸrileri vurgulamak için ışığı yandan alabileceÄŸim bir çekimdi. Bu klasik nü çekimini birçok kitapta görmüştüm ve baÅŸlamak için iyi bir nokta olarak görmüştük. Elde etmeyi planladığımız ÅŸeyleri nü çekim bize çok yardımcı canlıların 7 özelliği. Nü çekimler yapmak,

 kamerayı ve diÄŸer ekipmanı nü çekim fazlasıydı – neyin fotoÄŸrafını çekmeye çalıştığınızı bilmeniz de gerekliydi.

2. Siyah beyaz deneyin - çekimin baÅŸlarında renkli çekimler yapıyorduk. Sonuçlar modelime çok nü çekim. O çok güzel bir kadındı ama en güzel kadınların da yüzlerinde olduÄŸu gibi onun da nü çekim bazı lekeler vardı. Önce renkli çekimler yapmak daha sonra da bunları siyah beyaza dönüştürmek niyetindeydim ama çekimlerimi gördükten sonra verdiÄŸi tepkiyi görünce siyah beyaz çekimler yapmaya karar verdim.

Bunu yaptıktan sonra çekimlerimin onların görünümlerini ve hislerini tamamen değiştirdiğini fark ettim. Vücutları hakkında daha az, şekiller, ışık, gölge vb. hakkında daha fazla endişelendiklerini fark ettim.

3. Odayı ısıtın – evet, çok basit ve belki de en açık ipucu. Evin sıcak olduÄŸundan emin olun! Odanın serin olduÄŸunu ilk baÅŸlarda fark etmedim (elbisem üzerimdeydi ve belki de çekimin gerginliÄŸinden dolayı adrenalin nü çekim yükselmiÅŸti) nü çekim arkadaÅŸlarım fark etmiÅŸti. Titrerken uygun pozları vermek ve rahat davranmak mümkün deÄŸildir!

4. Uzun odak uzaklıkları kullanın – muhtemelen kiÅŸiden kiÅŸiye deÄŸiÅŸiklik gösterecektir, ancak daha uzun odak uzaklıkları kullandığımızda en iyi sonuçları elde ettiÄŸimizi fark ettik. Belki de bu, çekimleri yaparken kiÅŸisel davranmam ve modellerime kiÅŸisel alan bırakmam nedeni ile idi – yine de uzun lenslerle elde ettiÄŸim sonuçlar kıs lenslerle elde ettiÄŸim sonuçlardan daha iyi idi. Önce 50mm lens ile çekim yapmaya baÅŸladım ama daha sonra bir arkadaşımdan ödünç aldığım ve sonuçlarından oldukça memnun kaldığım bir 85mm lens kullandım.

Ayrıca, çekimin sonlarına doğru, vücut hatlarına yoğunlaşmamı sağlayan, bazı soyut fotoğraflar çekebilmeme izin veren bir 70-200mm lens kullandım.

5. Gizem yararlıdır – çekim sırasında fark ettiÄŸim ÅŸeylerden birisi de arkadaşımın fotoÄŸraflaqrını çekerken yüzünün kameradan uzaÄŸa baktığı fotoÄŸrafların yüzünün kameraya doÄŸru baktığı fotoÄŸraflardan daha fotojenik çıktığıydı. Çekici olmadığı ya da durumdan rahatsız olduÄŸu için deÄŸil - yine de yüzünü görmekle alakalı bir ÅŸey onu rahatsız ediyordu. Yüzünü görmemek, diÄŸer yandan, çekimlere biraz gizem katıyordu. BaÅŸka bir ÅŸekilde nasıl tarif edeceÄŸimi bilemiyorum, fakat yüzün görünmediÄŸi çekimler daha az çatışma yaratıyordu.

6. Rahatlayın ve eÄŸlenin – modelimle hem arkadaÅŸ olduÄŸum hem de aynı cinsiyetten olduÄŸum için, aynı durumda uibc yüksekliği nedenleri erkeÄŸin olacağı durumda daha rahattım - ancak bu durum bile bazen ikimizi tam olarak rahatlatmaya yetmiyordu. Bir baÅŸkasının önünde çıplak olmak gergin bir durumda olmanıza neden olabiliyordu - her ne kadar buna izin vermeniz eÄŸlenceli bile olsa. "EÄŸlenceli" diyorum, çünkü çekim sırasında okul kızları gibi kıkırdayarak zaman geçirdik ve ilk garip sahnemizi atlatmamıza yardımcı olmuÅŸtu.

Yanımda birkaç battaniye de bulunuyordu, bu, çekimler sırasında arkadaşımız örtünmesini ve sıcak kalmasını sağlıyordu. Ayrıca, bazı yakın çekimler sırasında onları görünmeyecek şekilde üstüne de örtüyordum.

7. Ev stüdyosu – iyi sonuçlar verecek bir düzenek hazırladık. Modelimin arkasına siyah bir arka plan koydum ve iki yanda onu en iyi Uibc yüksekliği nedenleri aydınlatacak ışık kaynağı yerleÅŸtirdim. Nü çekim gelen ışık ile yukarıda da bahsettiÄŸim ilk çekimi gerçekleÅŸtirdim. DiÄŸer çekimi, beyaz bir örtü kullanarak bir sandalye üzerinde gerçekleÅŸtirdim. Bu çekimi de pencereden gelen doÄŸal ışıkla tamamladım.

Bu konudaki tavsiyem, işleri olduğunca basit tutmak. Modeliniz karşınızda dururken ayarları yapmaya zaman harcamak istemezsiniz - onun rahatlamasını ve deneyimini sergilemesini istersiniz.

8. Basit pozlar – ÇektiÄŸim bazı fotoÄŸrafları göstermek isterdim (ancak arkadaşım bu çekimleri sadece nü çekim için istemiÅŸti, sitelerde sergilenmesi için deÄŸil), ama en iyi çekimler en nü çekim olanları idi.

Bunun iÅŸe yarayıp yaramadığından emin deÄŸilim ancak arkadaşıma portre isteyen biri olarak davranmayı bırakmasını istedikten sonra ve ışığın onun vücuduna düşüşüne dikkat etmeye baÅŸladıktan nü çekim çok daha etkili sonuçlar almaya baÅŸladığımı fark ettim. Onu nü çekim, otururken, uzanırken ve rahat davranırken fotoÄŸrafladım ve en güzel fotoÄŸrafları çekebildim.

9. Örtün – öğrendiÄŸimiz bir diÄŸer ders de cilde daha az pay verildiÄŸinde de etkili sonuçların elde edilmesiydi. Modelimin vücudunun bir kısmını bazı yollarla – vücudunun bir kısmını elleri, kolları ile ya da gömleÄŸi ile vb. –  örten bazı çekimler yaptık.

Bu çekimlerden bazıları, eşinin en beğendiği fotoğraflardan olmuştu.,

Çıplak bir kişiyi fotoğraflama deneyi harika bir deneyim oldu. Bunu tekrar yapmak isteyeceğimden emin değilim (arkadaşım 20. yıl dönümlerinde tekrar yapmamı istemesine rağmen), ancak bu süreçte çok şey öğrendim. Takipçilerimin de ekleyeceği bazı şeyler varsa, daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyorum.

© Darren Rowse

uibc yüksekliği nedenleri Etiketler: nü çekim insan fotoÄŸrafçılığı nasil nude fotoÄŸrafçılık nü fotoÄŸrafçılık portre fotoÄŸrafçılığı

uibc yüksekliği nedenleri Bu nü çekim da okumak isteyebilirsiniz.

nue-ekim

nü çekim

Temas etmek

implantasyon kanaması ne kadar sürer brezilya pastası le evine te dur mame sözleri cirodan silah taşıma ruhsatı e bildirge onay cumartesi sokağa çıkma yasağı kaça kadar kibariye hap koydum şarkı sözleri mayıs ps plus 2019 doğum saati öğrenme stag 9000 nedir nasıl kullanılır davutpaşa kampüsü esenler yeşil çay sabah mı akşam mı fayans derz çatlakları erhan çelik hapis iga güvenlik personel alımı ford yedek parça orjinal antalya şarampolde sahibinden satılık daireler lalegül reklamları